Vybrané Baby Smilk nádoby renderované cez Cycles
Baby Smilk produkty na metalickej fólii renderované cez EEVEE

BabySmilk

Keď obal musí predávaťNie som autor grafiky etikiet BabySmilk ale pomohol som s exportom viac ako tridsať rôznych produktov dojčenských mliek a kaší v dvoch rôznych baleniach do transparentného PNG súboru. Potláča sa strieborná metalická fólia a preto bola výzva vytvoriť správny sexi shader s umelým nasvietením. Nakoľko sa renderovalo až 31 produktov v 6K rozlíšení, využil som rýchlejší EEVEE rendrovací engine. Pre porovnanie: v 4K (3840x2160px) rozlíšení sa obrázok renderuje približne 43 sekúnd a v CYCLES je to viac ako 5 minút. Výsledný rozdiel pri takmer totožnom nastavení a nasvietení scény môžeš vidieť v priložených obrázkoch.

Výhody 3D renderovania produktov

Ak má produktový obal viacero mutácií potlače, určite nie je rentabilné každý z nich samostatne fotografovať v ateliéri. K nevýhodam fotografie patrí v prvom rade časová náročnosť - od ktorej sa odvíja cena. Preprava všetkých produktov na miesto fotenia, polohovanie, odstraňovanie nechcených odrazov lesklých častí a orez produktu v postprocese. Toto všetko 3D render efektívne obchádza.
05/2021 Blender 2.92 EEVEE Render Engine Cycles Render Engine BlenderKit UV mapping Subdivision Surface Bump Bloom DeNoise 
Pracovné prostredie
Naspäť do menu