Votrelec v slepačom vajíčku
Zrodenie votrelca

Votrelec

„To je hnus velebnosti”Zvrátená 3D scéna liahnuceho sa votrelca zo slepačieho vajíčka v ktorom je alfou omegou práve textúrovanie pre EEVEE render. Transparentný sliz a slepačie vajce som vytvoril procedurálne vo vlastnej réžii. Sliz s prímesou krvi mi zabral niekoľko hodín, kým som dosiahol maximálne odpudzujúci vzhľad. Pre vonkajší odlesk vajíčka a zašpinenú vnútornú stranu (backface) som použil bitmapovú textúru. Jednotlivé škrupiny rozbil plugin Cell Fracture, jaskyňa je generovaná pluginom ANT Landscape. Textúra skaly, rovnako aj textúry chápadiel pochádzajú z BlenderKit knižnice. Scéna obsahuje 8 zdrojov svetla a volumetrickú hmlu, ktorá dotvára atmosféru. EEVEE oproti CYCLES vo volumetických svetlách a lesklých materiáloch podáva špičkový výsledok za veľmi krátky čas.

Aj 3D grafika je o kompromisoch

Iba vďaka rýchlemu renderovaciemu enginu EEVEE sa mi podarilo vytvoriť v krátkom čase jednoduchú video animáciu chápadiel pomocou Armatures - vytvorenie kostry a jej pohyb cez mód pózovania (Pose mode). Jeden snímok v 4K rozlíšení (3840x2160px) s nízkou kvalitou sa renderoval približne 20 sekúnd. Chýba tu simulácia tekutiny s vyššou viskozitou ale aj animovanie odletujúcich škrupín, ktoré som mal pôvodne v pláne vytvoriť cez simulovanie fyziky. Môj výkonostne skromnejší počítač by takúto kombináciu efektov prepočítaval extrémne dlho. Len stekajúci sliz by sa natiahol na niekoľko desiatok hodín, pretože vajíčko i chápadlá nie sú statické ale pohybujú sa. Iba fotografia obsahuje simuláciu tekutiny prekonvertovanú na Mesh. EEVEE nespracováva priehľadnosť a prechod svetla cez objekty tak dobre ako CYCLES. Pozitívom ale je, že finálny obrázok vo veľmi vysokej kvalite na 8K rozlíšenie sa renderoval iba 8 minút.
Vrchná časť slizu je menej transparentnáČasticové efekty na vode
08/2021 Blender 2.93 EEVEE Render Engine 4K animation BlenderKit ANT Landscape UV mapping Array modifier Armatures Pose mode Cell fracture Particles Subdivision Surface Weight Paint Wave modifier Ivy Gen Plugin Fluid Simulation Volumetrics Lighting Volumetric Shadows Motion Blur Bloom 
Sliz a krv
Votrelec sa liahne v jaskyni
Naspäť do menu
Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies a štatistiku.SÚHLASÍM